Hírek,  Mindennapok

Összevissza osztogattak ingyen tésztaszószt és kávét a boltban

Csütörtök este egy váratlan hiba következtében a Co-op termékeinek ára a Deliveroo étteremküldő alkalmazásban akár 100%-kal is csökkent. Ez a furcsa árcsökkenés lehetővé tette, hogy néhány vásárló ingyen juthasson hozzá különböző termékekhez, például Loyd Grossman tésztaszószokhoz, Costa őrölt kávéhoz és Fox’s kekszekhez. Az, hogy egy kereskedő köteles-e érvényesíteni az ilyen árakon történt vásárlásokat, többnyire a bolt által meghatározott feltételektől függ. A BBC több olyan vásárlóval is beszélt, akik kihasználták a Co-op kedvezményes akcióját a Deliveroo-n, például egy Robinsons gyümölcsital, amelynek ára £1.50-ről 15 pénzre csökkent.

A Co-op szóvivője elmondta, hogy az alacsony árak „adminisztratív hibának” voltak köszönhetőek. „Néhány ár helytelenül jelent meg a Deliveroo boltunkban néhány órán keresztül tegnap este” – nyilatkozta. „Ezt gyorsan orvosoltuk, és elnézést kérünk az okozott kellemetlenségekért.” Peter, aki Lancashire-ben él, a BBC-nek elmondta, hogy az „elképzelhetetlen ajánlat” lehetővé tette számára, hogy több mint £80 értékű árut vásároljon mindössze £3.29-ért, beleértve a szállítási díjakat is. „Meglepett, hogy a Co-op és a Deliveroo tiszteletben tartotta és kiszállította a hibásan árazott termékeket” – mondta. Hozzátette, hogy a megvásárolt termékek többségét a helyi élelmiszerbanknak adományozza, amely „nagyon szükséget szenved az emberek közösségében tartós élelmiszerekből.”

Nemrégiben kiderült, hogy a Co-op a Marks and Spencerhez hasonlóan kibertámadás áldozata lett. A cég leállította informatikai rendszereinek egy részét, miután hackerek megpróbáltak hozzáférni az adatokhoz. Jelenleg nincs bizonyíték arra, hogy ez a hiba és a kibertámadás összefüggésben állna egymással. A Deliveroo szóvivője megerősítette az árazási hibát. „Tegnap rövid ideig tartó problémánk volt, amely során egy partnerünkkel folytatott promóciós kampány keretében termékek árát helytelenül tüntettük fel” – mondta.

Sally Marie Boltonból elmondta, hogy mint sokan mások, ő is egy weboldalon értesült a kedvezményes árakról, amely hiba néven emlegette az eseményt. „Éppen a kanapén ültem, és úgy döntöttem, megpróbálom, mielőtt a Co-op elfogyna” – mondta. „Gyorsan telepítettem a Deliveroo-t, és meglepetésemre néhány terméket nullás áron találtam.” A rendelése mindössze 15 percen belül megérkezett. Emellett sokan a közösségi médiában is posztoltak bizonyítékokat az alacsony áron vásárolt termékeikről a Co-op Deliveroo szolgáltatásán keresztül. „Sok olcsó dolgot szereztem be a Co-op-tól” – írta egyik felhasználó az X platformon. „A 15 pénzes Robinsons gyümölcsital jól jön a hőhullám idején.” Instagramon egy másik felhasználó arról számolt be, hogy más termékek is jelentős kedvezménnyel voltak elérhetőek, például az Airwick illatosító, amely £5.45-tel olcsóbban kapható, mint a normál ára.

A BBC-nek nyilatkozó felhasználó hozzátette, hogy az árak körülbelül 45 perccel a rendelés és a termékek átvétele után visszatértek a normál szintre. A Citizen’s Advice tájékoztatása szerint, ha online vásárolunk egy olyan terméket, amelynek ára hibásan lett feltüntetve, az vásárlói jogaink a bolt feltételeitől függenek. Ezek a feltételek csak akkor adhatnak jogi védelmet a vásárlónak, ha már leadta a rendelést vagy átvette azt. Érdemes megjegyezni, hogy boltban való vásárlás esetén nem kell visszaadni egy terméket vagy többet fizetni érte, ha azt alacsonyabb áron adták el, mint ahogyan szándékozták, kivéve, ha előre megbeszélték az árat, de végül kevesebbet számoltak fel.

Sok kereskedő hajlamos tiszteletben tartani az árképzési hibákat. 2022-ben egy árazási hiba következtében, amely az indiai Epic Games boltjában történt a Fifa 23 Ultimate Edition példányainál, egyesek 4.80 rúpiáért (kb. 0.06 dollár) vásárolhatták meg a játékot. A kiadó, az Electronic Arts (EA) bejelentette, hogy tiszteletben tartja a hibás 99%-os kedvezménnyel megvásárolt játékokat. Az online rendelések leállítása és az élelmiszeráruk hiánya a polcokról – ilyen a káosz a M&S-nél, ahogyan azt a BBC riportere, Emma Simpson is bemutatja, egy ritka bepillantást nyújtva a divatcég működésébe.

Forrás: https://www.bbc.com/news/articles/c9856ge2742o

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük