Miért hasznos a párásító használata?
A párásító csökkenti az otthoni levegő szárazságát. A száraz levegő számos kellemetlen tünetet okoz, mint például a bőr, az orr, a torok, az ajkak és néha még a szem kiszáradása is.
Nedvesség hozzáadásával a légnedvesítők hasznosak lehetnek számos betegség esetén. A száraz levegő miatt a nedvesség elpárologhat a bőrről, és a légúti tünetek idővel súlyosbodhatnak.
Ha nedvességet ad a levegőhöz párásítóval, ez ellensúlyozhatja ezeket a problémákat. A párásítók segíthetnek azoknak, akik az alábbiakat tapasztalják:
- száraz bőr
- irritált szemek
- a torok vagy a légutak kiszáradása
- allergiák
- gyakori köhögés
- orrvérzés
- sinus fejfájás
- repedt ajkak
Hogyan ne vigyük túlzásba a párásítót?
Mint mindenben, a párásítóval való túlzás is problémákat okozhat. Ezért jó, ha otthon van nedvességmérő (higrométer). A megfelelő páratartalom 30 és 50% között van .
Ha beteg, hajlamos az allergiára vagy asztmában szenved, folyamatosan figyelemmel kell kísérnie a levegő páratartalmát.
A párásító egészségügyi előnyei
Vannak, akik légzési tüneteket tapasztalnak a nyári hónapokban, amikor forró az idő és a levegő több allergént tartalmaz.
A légkondicionálók és a ventilátorok száraz levegőt keringtetnek a helyiségben, a légkondicionálók pedig eltávolítják a levegőből a nedvességet. Ebben a szezonban hasznos lehet a párásító.
Az emberek nagyobb valószínűséggel veszik igénybe a hidratáló krémeket a hideg hónapokban, amikor a hideg levegő kiszárítja a tüdőt , az orrot és az ajkakat. Ezenkívül bizonyos típusú központi fűtések száríthatják a beltéri levegőt.
A párásító előnyei a következők:
1. Csökkenti a betegségek kockázatát:
Vírusok és baktériumok nem terjednek el annyira a nedves levegőben.
2. Puha bőr:
A száraz levegő viszkető bőrt okoz, mert kiszárad. Azt is észreveheti, hogy a bőr fehér és sápadt lesz. A párásítónak köszönhetően fiatalabbnak és frissebbnek tűnik.
3. Jobb alvás:
A párásító javítja az otthoni alvási körülményeket. A párásabb levegő kellemesebb légkört teremt, segít a horkolás megelőzésében és ezáltal kipihentebben ébredünk. Reggel nem lesz kellemetlen érzés az orr és a torok kiszáradása.
4. Gyorsabb helyreállítás:
A levegő párásítója enyhíti a tüneteit, ha beteg, megkönnyíti a légzést.
Hogyan vigyázzunk a párásítóra, hogy előnyös legyen számunkra?
A párásító megfelelő gondozása kulcsfontosságú ahhoz, hogy hasznot húzzon belőle.
Használjon desztillált vizet: így a párásító nem fog baktériumokat elszaporítani, amelyek aztán elterjednek a levegőben.
Tisztítás hetente egyszer: A baktériumok felhalmozódásának elkerülése érdekében hetente egyszer tisztítsa meg a párásítót.
Cserélje ki a szűrőt az utasítások szerint: Olvassa el figyelmesen a használati utasítást, és rendszeresen cserélje a párásító szűrőt.